Home

Browsing Wydawnictwo Naukowe / The Nicolaus Copernicus University Press by Subject "Toruń"

Repository of Nicolaus Copernicus University

Browsing Wydawnictwo Naukowe / The Nicolaus Copernicus University Press by Subject "Toruń"

Sort by: Order: Results:

 • Lutomierski, Marcin (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 2017)
  Recenzja: Anna Supruniuk, Mirosław Adam Supruniuk, "Tajemnicze początki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (Wilno i Lwów w Toruniu)", ze wspomnieniem Józefa Szudego, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2017.
 • Lutomierski, Marcin (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 2017)
  Artykuł ukazuje Toruń przez pryzmat literatury – wybranych jej twórców oraz wydarzeń z nią związanych. Treść nawiązuje do wykładu wygłoszonego w ramach 17. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Lutomierski, Marcin (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 2019)
  Rozmowa wokół książki dr. Radosława Bugowskiego "Miasto w ruchu. Studium z dziejów przemieszczania na przykładzie społeczeństwa Torunia 1891-1939".
 • Lutomierski, Marcin (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 2016)
  Tekst rozmowy z pisarzem. Jerzy Lesław Ordan – urodził się w 1934 r. w Pińsku na Polesiu. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował jako nauczyciel, bibliotekarz szkolny, kierownik ...
 • Lutomierski, Marcin (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 2020)
  Recenzja: Jarosław Krasnodębski, "Z Wilna nad Wilią do „Wilna nad Wisłą”. Ekspatriacja i osiedlenie się mieszkańców Wileńszczyzny w Toruniu (1944–1948)", Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2019.
 • Lutomierski, Marcin; Lutomierska, Natalia (Polskie Towarzystwo Ludoznawcze Oddział w Toruniu, 2011)
  Bohaterem artykułu jest Antonio, czterdziestoletni imigrant z Boliwii, który od sierpnia 2007 roku mieszka w Toruniu. Wszystkie poniższe refleksje są wynikiem spotkań i rozmów z Antoniem, jakie odbywaliśmy w okresie od ...
 • Lutomierski, Marcin (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 2017)
  Karina Bonowicz, „Co ma piernik do Torunia..., czyli subiektywny przewodnik po mieście (nie tylko) Kopernika dla (nie tylko) nowojorczyka”, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2017.
 • Lutomierski, Marcin (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 2018)
  Walter Neumann, "Dziennik młodego Niemca. Wspomnienia 1939-1940", przekład i redakcja naukowa Liliana Lewandowska, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2018.
 • Pest, Monika (2015-09-04)
  Artykuł poświęcony jest perspektywom popularyzacji spuścizny toruńskiego artysty typografa. Zarysowana krótko obecna sytuacja, w jakiej znajduje się polska typografia, jej rozwój, potrzeby oraz jej postrzeganie, sprzyja ...

Search repositoryAdvanced Search

Browse

My Account

Informations